YAYINLARIM

'Kalıp Ders notlarım' kitabı, sektörün ihtiyaçlarını karşılayan, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanacak nitelikli meslek elemanlarını yetiştirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Ülkemiz endüstrisinde üretim, istihdam ve ihracatın lokomotifi olan tekstil sektörünün gelişmiş ülkelerle rekabet edecek düzeylere gelmesi ve belirlenen hedeflere ulaşması, ancak bu alanda yetiştirilmiş iş gücü ile mümkündür. Nitelikli iş gücünün oluşturulmasında da mesleki ve teknik eğitimin çok önemli bir unsur olduğu bilinmektedir.
Dünyada tekstil sektörünün hızlı bir şekilde ilerlemesinden Türk hazır giyim sektörü de etkilenmektedir. Özellikle tekstil alanındaki teknolojinin hızla gelişip güçlenmesi, ülkemizde de bu sektörün yeniden yapılanmasına, buna paralel olarak da kalıp hazırlamak, moda -model yaratmak ve devam ettirmek için temelde yetişmiş teknik elemanlara olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır.
İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nde Giyim Öğretmeniyim. 10 yılı aşkın süredir kalıpla alakalı derslere girmekteyim. Dersin şu an uygulanan haliyle bir takım eksikliklerinin olduğuna, daha faydalı hale getirilebileceğine dair ilgili mercilere yönelik okulca girişimlerimiz olmuştu. Fakat bunun dışında haftalık ders süresinin yetersizliği ve elle tutulur yardımcı bir ders kitabının yokluğu da uzun zamandır bir eksiklik olarak hem ilgili dersin hocalarında hem de öğrencilerde fazlasıyla hissedilmektedir. Bu alanda öğrenciye başvuru kaynağı mahiyetinde mesleki ve teknik kitapların özellikle de kalıp kitaplarının önerilebilmesi, bir seçki sunulabilmesi büyük önem taşır. Fakat bu alanda hemen hiç yayın yapılmadığını söylemek da yanlış olmayacaktır.
Bu eksikliği gidermeye ve öğrencilerin hem öğrenim sırasında hem de okul sonrası mesleki hayatlarına katkılarını göz önünde bulundurarak mesleki birikimim ve son trendler çerçevesinde 30 etek çizimi, 17 pantolon çizimi, 30 elbise çizimi içeren bir kalıp kitabı hazırladım. Kitapta günümüz trendlerine uygun giysiler seçilmesine, bunların artistik çizimleriyle birlikte, Avrupa’da kullanılan yeni teknikleri de içermesine önem verildi.

Kitap renksiz basılmıştır. Ücreti 18 tl .Kapıda ödeme. Ayrıca  kargo ücreti alınmayacaktır.
İletişim  :  kalipdersleri@gmail.com
Kitap kapağı

Kitaptan sayfalar:Hiç yorum yok :

Yorum Gönder